Wczasy all inclusive – czy naprawdę są godne polecenia?

Chcemy spędzić idylliczne wakacje nie martwiąc się o utrzymanie? Opcja all inclusive z pewnością w tym pomoże. Niemniej jednak czy zawsze jest to bardzo dobre wyjście? Poniżej znajdziecie informacje na temat tego, kiedy tak właściwie warto zdecydować się na takie rozstrzygnięcie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych opcji podczas wyjazdu na zagraniczne wakacje. Oferta ta zakłada, że posiłki lub napitki znajdują się w cenie pobytu w danym miejscu. Przyjeżdżając do hotelu otrzymujemy wyjątkowe oznaczenie, które daje nam możliwość korzystania z danego typu wyżywienia. W ofercie all inclusive znajdują się przeważnie trzy posiłki: śniadania, obiady i kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków oraz napojów (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość podawanych dań.

Wiele zależy od hotelu, do którego się udajemy. W jednym położeniu możemy mieć dostęp do posiłków cały czas, w innym wyłącznie przez kilka godzin. Jakość oraz rodzaj jedzenia także może znacznie się różnić. Przed wyjazdem należałoby zastanowić się wobec tego czy opcja all inclusive z pewnością będzie odpowiednim rozwiązaniem, szczególnie, że tego rodzaju wycieczka może być o wiele droższa od tej, jaka nie będzie miała w swojej ofercie opcji z wyżywieniem. Wiele również zależy od indywidualnych zamiłowań.

Kto korzysta z all inclusive?

Oferty all inclusive nie zawsze stanowią optymalne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wycieczkę z zamiarem zwiedzania i zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy pamiętać, że opcja all inclusive ogranicza trochę nasz czas. Najczęściej posiłki wystawiane są o rzeczowych porach oraz jeśli się spóźnimy możemy już nie załapać się na jakiekolwiek dania. Oprócz tego nie każdy hotel proponuje dwudziestoczterogodzinny dostęp do baru. Wobec tego jeśli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, lepszym wyborem będzie możliwość z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – o świcie zawsze będziemy w hotelu.

Jeśli natomiast zamierzamy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie lub ewentualnie najzwyczajniej w świecie hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive ma okazję rzeczywiście się sprawdzić. Często bywa także tak, że opcja all inclusive jest bardziej opłacalna aniżeli kupowanie żywności ,,na mieście”, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wyprawę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive niejednokrotnie jest również osiągalna na pobliskiej plaży. To solidne rozwiązanie dla osób, które spędzają ferie wypoczywając w pobliżu hotelu.

Minusy oraz plusy all inclusive

Jedną z bazowych zalet tej opcji jest bezproblemowy dostęp do jedzenia i napojów – w większości wypadków nieograniczony. Wydatki wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy niepokoić się o organizowanie oraz kupowanie jedzenia w sąsiednich sklepach czy restauracjach. Po pierwsze, nie musimy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, przede wszystkim jeśli wybieramy się na wyprawę całą rodziną.

Minusem opcji all inclusive jest miarodajne ograniczenie – zarówno czasowe, jak oraz połączone z doborem danych potraw. Menu nie zawsze musi podołać stworzonym przez nas oczekiwaniom. Możliwa jest słaba jakość jedzenia oraz napitków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *